sobota, 20 października 2012

Molecule Man und Sowjetisches Ehrenmal in Treptower Park.

Chcąc wykorzystać dzisiejszą piękną pogodę (21 stopni!!!), zaplanowałam razem z koleżanką z Rumunii piknik w Parku Treptower, gdzie znajduje się drugi (bo pierwszy jest w Tiergarten) Pomnik Żołnierzy Radzieckich. Jako że Adri miała się spóźnić, postanowiłam wykorzystać dodatkowe pół godziny na zobaczenie z bliska Molecule Mana, którego widzieliście z daleka już w tym poście.

Jest to ogromna metalowa instalacja wykonana przez artystę Jonathana Borofsky'iego, która składa się z trzech połączonych ze sobą sylwetek ludzkich, co ma symbolizować zbiegające się ze sobą w tym miejscu trzy berlińskie dzielnice - Fridrichshain, Kreuzberg i Treptow. Poniżej seria zdjęć ukazująca to dzieło sztuki z różnych odległości.
A to już berlińczycy łapiący ostatnie promienie słońca w Treptower Park.
No i największa atrakcja parku, czyli rzeczony Pomnik Żołnierzy Radzieckich. Jest on naprawdę ogromny i dziś służy raczej jako teren rekreacyjny niż cokolwiek innego. My na przykład właśnie u jego stóp odbyłyśmy swój piknik. :)


Translation

Today I went for a picnic to the Treptower Park with my friend from Romania. She was a bit late, so I used extra 30 minutes I had to see Molecule Man on the Spree River. Then we went to the park, saw the Monument for Russian Soldiers and had our picnic next to it.